LG 48 Inch OLED C2 Series UHD 4K Smart TV LGTV48C26LA
₦1,140,000.00
| ype | 4K OLED |
| Resolution | 3840*2160 |
| Colour display bits / Billion Rich Colours | Yes |
| Contrast / Dimming | Pixel Dimming |
| Screen Size | 48 |
| Colour / Wide Colour Gamut | Perfect Colour |
| Contrast / Perfect Black | Perfect Black |
| Refresh Rate | Refresh Rate 120Hz |
| Main Processor | α9 Gen5 AI Processor 4K |
| Number of CPUs | Quad |
| HDMI | 4 |
LG OLED evo, SELF-LIT OLED 4K
Brightness Booster for up to 20% brighter picture
α9 Gen5 AI processor, Dynamic Tone Mapping Pro
Seamless bezel
Dolby Vision IQ with Precision Detail, Dolby Atmos
Be the first to review “LG 48 Inch OLED C2 Series UHD 4K Smart TV LGTV48C26LA” Cancel reply
Category: Television
Tags: 48inch, LG smart tv, oled tv, uhd